Vårt team

Annika Andersson

0733-96 14 20
annika@annikasredovisning.se

Annika äger och driver företaget sedan 2005. Annika är född och uppvuxen i Bollnäs men är sedan 1989 bosatt i Norrköping.

Carina Giöstad

072-388 80 78
carina@annikasredovisning.se

Carina började på byrån 2015. Carina är född och uppvuxen i Norrköping.

På fritiden har Carina gärna löparskorna eller vandringskängorna på. Carina är en aktiv funktionär på Friskis & Svettis. Hon läser mycket och reser, gärna ensam. Carina älskar struktur och kaffe, ogillar kaos.

Citat: ”Yeees alltså´”

Madelene Orest

073-424 62 55
madelene@annikasredovisning.se’

Madelene har varit byrån trogen sedan 2018 och sysslar mest med bokslut, inkomstdeklarationer och skatteplanering. Hon trivs som fisken i vattnet när hon kan göra skillnad för sina kunder men även för sina vänner och sin familj. Hon älskar när livet är enkelt för då är det oftast rätt. Hon avskyr att putsa fönster då det är så svårt när man är ” kort i rocken”.

Citat: ”Se aldrig ner på någon om det inte är för att hjälpa hen upp”

Camilla Jonas

073-851 68 18
camilla@annikasredovisning.se

Camilla är hårdrockstjejen från Nyköping som när hon var 20 år tog sitt pick och pack och flyttade till Norrköping. Har ett förflutet inom säljbranschen. Efter 12 år på Telia beslutade hon sig för att byta bana och plugga till redovisningsekonom.  Camilla älskar siffror, musik, blommor, bubbel och presenter, men avskyr överraskningar.

Elin Magdesjö

070-967 20 82
elin@annikasredovisning.se

Elin är företagets lantis, uppvuxen på bondgård. Fritiden spenderar hon gärna med vänner och familj, allra helst med fika eller god mat inblandat. Elin älskar glass men avskyr bilköer.

Ingrid Torsell

Ingrid Torsell

0709-11 75 23
ingrid@annikasredovisning.se

Ingrid har länge arbetat med redovisning, både i eget bolag och som anställd. På ledig tid packas husbilen för nya utflyktsmål tillsammans med sambo och hundar. Ingrid älskar ostbågar, men hon avskyr när det regnar på tvären.

Ulrika Palmer

0768-98 83 33
ulrika@annikasredovisning.se

Ulrika finner ni i vår reception. Hon är en problemlösare som gillar kundkontakt samt ordning och reda. På fritiden är det tid med familjen som är viktigast, men en bra pod eller bok är inget hon tackar nej till. Ulrika älskar solmogna jordgubbar och avskyr att behöva skrapa bilen på morgonen.

Citat: ”Strong woman don´t have attitudes they have standards”

Sofia Kawmi

073-424 62 51
sofia@annikasredovisning.se

Rebecca Ovinder

011-400 31 30
rebecca@annikasredovisning.se

Hitta till oss

Vi finns på Linnégatan 28 i Norrköping och träffas säkrast på kontoret helgfria vardagar klockan 09:00-15:00. Dag före röd dag stänger vi kontoret kl 12:00.

Har du vägarna förbi – kom gärna in och säg hej!

Annikas Redovisningsbyrå AB
Linnégatan 28
602 23 NORRKÖPING
Växel: 011-400 31 30
kontakt@annikasredovisning.se